Yleisurheilu

Arvokilpailukalenteri 2017


Arvokilpailukalenteri 2017

2.2 Botnia Games Mustasaari

11.2 Hallimaaottelu FIN-SWE-NOR-DEN/ISL Tampere

13.2. Tähtien kisa Tampere

18.2 Talvimestaruuskilpailut – Kiekko M/N, M/N22-17 Pori

18.2 Talvimestaruuskilpailut – Moukari M/N, M/N22-17 Kaustinen

18.2 Talvimestaruuskilpailut – Keihäs M/N, M/N22-17 Tampere

18.-19.2 SM-hallit M/N Jyväskylä

24.-26.2 SM-hallit, nuoret M/N22-19-17 Turku

3.-5.3 EM-hallit Belgrad, SRB

4.-5.3 SM-hallimoniottelut M/N, M/N22-17, P/T15 Tampere

11.-12.3 TJIG Tampere

11.-12.3 Euroopan heitto cup Las Palmas, ESP

26.3 MM-maastot Kampala, UGA

22.4 SM-maantiejuoksut Espoo

22.-23.4 MM-viestit Nassau, Bahama

7.5 SM-maastot Heinola

13.5 HCR Helsinki

20.5 PM-10000m Aarhus, DEN

21.5 Euroopan kilpakävelyn cup Podebrady, CZE

4.6 Tähtikisat Raasepori

5.6 Nuorten eliittikisat Janakkala

9.6 Eliittikisat Lahti

9.-11.6 YAG Lahti

10.6 Euroopan 10000 m cup Minsk, BLR

10.-11.6 FIN-SWE-EST moniottelu-mo Kuortane

10.-11.6 PM-moniottelut M/N22,19,17 Kuortane

11.6 SM-maantiekävelyt Laitila

13.6 Paavo Nurmi Games, IAAF World Challenge Turku

15.6 Nuorten eliittikisat Nurmijärvi

17.6 Eliittikisat Kuortane

20.6 Nuorten eliittikisat Espoo

21.6 Tähtikisat Saarijärvi

23.-25.6 Euroopan joukkuemestaruuskilpailut, 1 liiga Vaasa

29.6.-2.7 Lajikarnevaalit -

1.-2.7 Euroopan moniott. Joukkuemestaruuskilp. 1 ja 2 liiga Monzón, ESP

8.-9.7 SM-viestit Tampere

12.7 Eliittikisat Joensuu

12.-16.7 Nuorten MM-kilpailut M/N17 Nairobi, KEN

13.7 Nuorten eliittikisat Valkekoski

13.-16.7 Nuorten EM-kilpailut M/N22 Bydgoszcz, POL

14.-23.7 Parayleisurheilun MM-kisat Lontoo, GBR

16.7 Eliittikisat Lapinlahti

20.-23.7 Kalevan kisat Seinäjoki

20.-23.7 Nuorten EM-kilpailut M/N19 Grosseto, ITA

22.-30.7 Euroopan nuorten Olympiafestivaalit M/N17 Gyor, HUN

29.7 Tähtikisat Orimattila

31.7 Nuorten eliittikisat Vantaa

4.-6.8 SM M/N22,19 Kauhava

4.-13.8 MM-kilpailut Lontoo, GBR

12.8. HCM Helsinki

13.8 Tähtikisat Kotka

12.-13.8 SFI:n mestaruuskilpailut Porvoo

19.8 Tähtikisat Oulu

19.-20.8 PM-nelimaaottelu + Ch’s M/N19 SWE

22.8 Tähtikisat Helsinki

23.-28.8 Universiadit Taipei, TPE

25.-27.8 SM P/T15,14 Raasepori

25.-27.8 SM M/N17,16 Iisalmi

26.8 Eliittikisat Lappeenranta

28.8 Tähtikisat Tampere

2.9 Vattenfall Seuracup finaalit -

2.-3.9 Ruotsi-Suomi M/N & M/N17 Tukholma, SWE

9.-10.9 SM-moniottelut M/N22-17, P/T15,14 Hyvinkää & Riihimäki

16.9 SM-maraton Jyväskylä

16.9 PM-kävelyt ja kävelymaaottelu SWE

16.-17.9 KLL:n mestaruuskilpailut Kruunupyy

11.11 PM-maastot DEN

10.12 EM-maastot Samorin, SVK